22 cze 2015

Strony internetowe GCHQ i armii amerykańskiej zhakowane przez Syrian Electronic Army

0

Po niedawnym włamaniu do oficjalnej strony armii amerykańskiej (www.army.mil), grupa hakerów z Syrian Electronic Army (SEA) uzyskała dostęp do portalu brytyjskiego wywiadu elektronicznego Government Communications Headquarters (GCHQ), a na dowód włamania udostępnili oni screen z panelu kontrolnego domeny GCHQ - Limelight. Podczas ostatniego ataku na stronę internetową amerykańskiej armii, hakerzy z Syrian Electronic Army również włamali się do panelu kontrolnego tej samej firmy.

Zhakowany przez SEA panel sterowania Limelight domeny GCHQ


SEA oświadczyła, że na chwile obecną ich celem jest amerykański wywiad i organizacje związane z bezpieczeństwem USA a także ataki na rządowe serwery i sieci. Co więcej, oświadczyli, iż posiadają ogromne ilości danych, które zebrali z poprzednich ataków. Prawdopodobnie chodzi o ostatnie ataki przeprowadzone na Office of Personnel Menagement - OPM i wyciek danych ponad 4 milionów byłych i obecnych pracowników rządowych o czym pisaliśmy tutaj

Rzecznik Limelight stwierdził, iż "nie posiada żadnych dowodów na wyciek danych klientów". Hakerzy z SEA potwierdzają jednak, iż ​​mają ogromne ilości danych, zawierających szczegółowe informacje na temat żołnierzy armii amerykańskiej w tym oficerów, generałów, a ponadto weszli w posiadanie poufnych plików i raportów.

Źródło:
http://sea.sy/index/en

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Do korespondencji zalecamy nasz klucz PGP.
Design by ThemeShift