4 gru 2015

Komunikator Signal teraz dostępny także na PC jako rozszerzenie dla Chrome'a

1

Open Whisper System właśnie uruchomiło zapisy do wersji beta komunikatora Signal Desktop dla komputerów PC, umożliwiającego bezpieczne przesyłanie szyfrowanych wiadomości. Dotychczas komunikator ten był dostępny jedynie dla użytkowników systemów Android oraz iOS. Komunikator Signal polecany przez Electronic Frontier Foundation, skupia się przede wszystkim na ochronie i poufności przesyłanych korespondencji. Signal Desktop funkcjonuje na komputerze PC jako dodatek do przegladarki Google Chrome. Aplikacja Signal powstała w 2014 roku na system iOS i od początku istnienia była bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze, co także jest jej zaletą. W listopadzie tego roku użytkownicy Androida otrzymali możliwość instalacji tej aplikacji na swoich urządzeniach, a teraz również:

Private messaging, now with all ten fingers


Wersja beta Signal Desktop obsługuje tylko szyfrowane wiadomości (bez możliwości wykonywania połączeń głosowych) oraz synchronizuje się tylko z urządzeniami Android, jednak w wersji finalnej użytkownicy będa mogli korzystać ze wszystkich opcji aplikacji. Testerzy mogą przesyłać wiadomości (tekst, zdjęcia, filmy). Aplikacja wykorzystuje szyfrowanie end-to-end.

Co o tej aplikacji powiedział Edward Snowden? (link)
 
Do szyfrowania przesyłanych wiadomości Signal wykorzystuje protokół TextSecure, opracowany przez Open Whisper System, który tak naprawdę jest poprawioną wersją protokołu OTR (Off-the-Record Messaging). Połączenia głosowe szyfrowane są za pomocą protokołu RedPhone, który bazuje na protokole ZRTP (szyfrowany protokół VoIP) oraz SRTP.
Aplikacje Signal oraz Signal Desktop są darmowe, a ich kod źródłowy dostępny jest w serwisie GitHub:
https://github.com/WhisperSystems/Signal-Desktop

Interfejs aplikacji Signal
 
Open Whisper System umożliwiło zapisy do testowania wersji beta Signal Desktop pod tym adresem:
https://whispersystems.org/blog/signal-desktop/#


Źródło:
https://whispersystems.org 

1 komentarze:

Trostek pisze...

Signal jest zdecydowanie najlepszy, tylko niestety mało osób z niego korzysta jeszcze jak na razie.

Prześlij komentarz

 
Do korespondencji zalecamy nasz klucz PGP.
Design by ThemeShift