31 mar 2016

Jak jednym kliknięciem na zawsze wyłączyć aktualizację do Windows 10

4

Jeśli jesteś użytkownikiem Windowsa 7 lub 8.1 i nie chcesz już dłużej otrzymywać denerwujących powiadomień o możliwości darmowej aktualizacji do systemu Windows 10 mamy dla Ciebie dobrą informację. Dzięki nowemu narzędziu, teraz możesz wyłączyć te powiadomienia na zawsze za pomocą jednego kliknięcia. Dotychczasowa metoda, opisana w naszym poradniku tutaj, wymagała większego zaangażowania oraz m.in. zmieniania wartości w rejestrze. Darmowe narzędzie Never 10 opracowane przez Steve'a Gibsona, twórcę i założyciela Gibson's Research umożliwia bardzo proste oraz permanentne wyłączenie powiadomień i możliwości aktualizacji, dopóki użytkownik nie zadecyduje inaczej.

W porównaniu do innych opracowanych i podobnych narzędzi, Never 10 ma przewagę, gdyż użytkownik, który jednak zdecyduje się kiedyś zaktualizować swój system do Windows 10, może to zrobić w każdej chwili za pomocą tego narzędzia jednym kliknięciem przywracając poprzednie ustawienia. Never 10 umożliwia zatem użytkownikowi łatwą kontrolę nad procesem aktualizacji do Windows 10.

Uruchomienie darmowego narzędzia Never 10

Po uruchomieniu programu, klikamy opcję "Disable Win10 Upgrade", zamykamy program i uruchamiamy komputer ponownie. Never 10 nie instaluje niczego w systemie na którym zostaje uruchomiony, modyfikuje tylko odpowiednie wartości w gałęziach rejestru:
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Gwx
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate
Z racji tego, iż narzędzie Never 10 modyfikuje wartości rejestru, może on być wykrywany jako szkodliwy (tzw. false positives) przez niektóre oprogramowania antywirusowe. Przykładową analizę narzędzia Never 10 przez serwis VirusTotal obejrzycie pod tym adresem:
https://www.virustotal.com/pl/file/09e13ae98014ff2a3f23c09e55d8e70be5a14b0d083649b6cfb7affccf38aba9/analysis/

Najnowszą wersję narzędzia Never10 możecie pobrać stąd (81 KB):
https://www.grc.com/files/never10.exe

Więcej informacji technicznych w języku angielskim dotyczących Never 10 znajdziecie tutaj:

Natomiast jeśli nie ufacie żadnym darmowym programom, których kod źródłowy nie został opublikowany, jako bardziej zaawansowani użytkownicy możecie skorzystać z ręcznego sposobu wyłączenia aktualizacji do Windows 10, opisanego przez sam Microsoft:
https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/3080351

Źródło:
https://www.grc.com

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

A co z GWX Control Panel? Dostępny od dawna i oferujący kilka dodatkowych, przydatnych opcji.

Anonimowy pisze...

A nie lepiej odinstalować źródło problemu niż instalować oprogramowanie firm trzecich?

vigila semper pisze...

Sama deinstalacja poprawki nie przynosi efektu, trzeba m.in. zmieniać wpisy w rejestrze. Never10 się nie instaluje, wystarczy uruchomić i cały proces zmieniania wpisów i usuwania przebiega automatycznie. Narzędzie przeznaczone jest dla mało zaawansowanych użytkowników.

Dawid pisze...

Według mnie system Windows 10 wcale nie jest taki zły, jest zdecydowanie lepszy niż poprzednie wersje ale jest kilka błędów, które warto poprawić.

Prześlij komentarz

 
Do korespondencji zalecamy nasz klucz PGP.
Design by ThemeShift