1 kwi 2016

Niejawna instrukcja urządzenia General Electric C204, służącego do grawitacyjnego zniekształcania czasu

6

Jakiś czas temu wpadliśmy na trop niejawnej instrukcji operacyjnej urządzenia (jednostki) C204, służącego do grawitacyjnego zniekształcania czasu, opracowanego i wyprodukowanego przez amerykańską korporację General Electric. Dokument ten posiada klauzulę niejawności RESTRICTED i nie jest ogólnie dostępny. Jak można się z łatwością domyśleć, nie jest to nic innego jak po prostu maszyna służąca do przemieszczania się w czasie, tzw. "wehikuł czasu". Bardziej niepokojący i ciekawy jest fakt, iż nadmieniony dokument został (zostanie?) opracowany dopiero 21 marca 2034 roku. Wracając jednak do początku historii tego odkrycia, należy zaznaczyć, że dokumentację oraz zdjęcia urządzenia udostępniła osoba podająca się za podróżnika w czasie, wysłana z roku 2036.

Jeden z pierwszych, archiwalnych wpisów dokonany przez Johna Titora na jednym z forum
(źródło: https://web.archive.org)

Początek historii ma miejsce w latach 2000 oraz 2001, gdzie na wielu amerykańskich forach internetowych osobnik przedstawiający się jako John Titor podał, iż w przyszłości służy w amerykańskiej jednostce wojskowej (w stopniu majora) i został wysłany w przeszłość m.in. do roku 1975, aby zdobyć sprawny komputer IBM 5100 w celu przeprowadzenia procesu jego debugowania.

Komputer IBM 5100
(źródło: https://en.wikipedia.org)

Dlaczego właśnie ten komputer i ten model? Jest on powiązany z wadą systemu zliczania czasu w systemie UNIX, która faktycznie może wystąpić 19 stycznia 2038 roku. To, że komputer IBM może być przydatny w rozwiązaniu tego problemu nie było w roku 2001 powszechnie znanym faktem. Problem roku 2038 wydaje się o wiele groźniejszy od pluskwy milenijnej z 2000 roku, a także trudniejszy do uniknięcia.
 

Animacja przedstawiająca problem roku 2038
(źródło:
https://en.wikipedia.org)

Problem systemu UNIX z datą 19 stycznia 2038 i implementację w nim sekretnej funkcji potwierdził w roku 2004 drugi inżynier z zespołu projektującego komputer IBM 5100 - Bob Bubke [źródło].

Pierwsza strona instrukcji urządzenia C204 z widoczną klauzulą RESTRICTED
(źródło: www.bibliotecapleyades.net)

Podróżnik w czasie stwierdził ponadto, iż w roku 2036 podróże w czasie nie są tajemnicą i każdy ma ich świadomość, a kwantowa teoria wielu światów jest prawdziwa i nie wszystkie wydarzenia, które opisał w roku 2000 i 2001, muszą mieć miejsce w "naszym świecie" w przyszłości. John Titor opublikował wiele informacji o swoim urządzeniu służącym do podróży w czasie oraz kilka faktów dotyczących swojej linii czasowej. Co więcej, w roku 2006 a więc około 5 lat po opublikowaniu przez Johna Titora schematów i instrukcji urządzenia C204 (fotokopie), wszystkie opisane konstrukcje zostają oficjalnie opatentowane

Urządzenie C204
(źródło: www.bibliotecapleyades.net)

 
Schemat urządzenia C204
(źródło: www.bibliotecapleyades.net)


Kolejny schemat C204
(źródło: www.bibliotecapleyades.net)

Widok z góry na "wehikuł czasu"
(źródło: www.bibliotecapleyades.net)Bardziej szczegółowy schemat C204
(źródło: www.bibliotecapleyades.net)

Schemat w nieco lepszej jakości
(źródło: www.bibliotecapleyades.net)

John podróżował za pomocą urządzenia C204 zamontowanego w samochodzie Chevrolet Corvette Convertible, rok produkcji 1966:

"Wehikuł czasu" C204 zamontowany w samochodzie
(źródło: www.bibliotecapleyades.net)

Odznaka jednostki wojskowej Johna

Zgodnie z tym, co napisał John, urządzenie C204 składa się z sześciu głównych komponentów:
  1. Two magnetic housing units for dual micro singularities;
  2. An electron injection manifold to alter mass and gravity micro singularities;
  3. A cooling and X-ray venting system;
  4. Gravity sensors, or a variable gravity lock (VGL);
  5. Four main cesium clocks;
  6. Three main computer units.

Według wpisów Johna, w roku 2036 istnieje 10 sztuk konstrukcji modelu C204, czyli takiego jakim dokonał swojej podróży w czasie oraz 20 sztuk większych urządzeń, modelu C206. Oszacował także, iż publicznie dostępne podróże w czasie będą możliwe około roku 2045. Twierdził, iż wykorzystując maksymalną moc urządzenia C204, jest w stanie cofnąć się w czasie 10 lat w ciągu jednej godziny. 

Obrazek przestawia instruktora podczas szkolenia Johna w roku 2035,
który trzymając cygaro i poprzez wydobywający się z niego dym i wykorzystanie
urządzenia laserowego pokazuje Johnowi załamanie się lasera poza pojazdem,
podczas podróży w czasie

(źródło: www.bibliotecapleyades.net)

Jeden z ciekawszych fragmentów jaki napisał John dotyczy także opracowania i technicznych właściwości urządzenia C204:


The source of power for the C204 that allows it to distort and manipulate gravity comes from two microsingularities that were created, captured and cleaned at a much larger and “circular” facility. The dual event horizons of each one and their mass is manipulated by injecting electrons onto the surface of their respective ergospheres. The electricity comes from batteries. The breakthrough that will allow for this technology will occur within a year or so when CERN brings their larger facility online. Perhaps it would have been clearer to state that the math has been around since 1970. I would urge you to examine the properties of Kerr black holes and Tipler cylinders. An actual working prototype was first tested in 2034. On my worldline, time travel is not a public recreation but we are all aware that it exists. You may be disappointed to know that the ability to manipulate gravity is not the technical challenge that had to be overcome. Miniaturizing the clocks and sensors, creating clever ways to vent x-rays and creating a computer system dependable enough to calculate the changes required to the field were the main challenges. There are no missing pieces… just missing energy levels and a few very interesting subatomic particles.


John twierdził, iż odwiedził rok 2000 aby zabrać kilka rzeczy z czasów swojej młodości, które przepadły w amerykańskiej wojnie domowej, która w jego linii czasowej rozpętała się w roku 2004 a zakończyła w 2015, kiedy to wybuchła III wojna światowa. Więcej informacji związanych z tą nietuzinkową historią i opowiadania Johna o przyszłości (a dla niego przeszłości) znajdziecie w odnośnikach, które poniżej zamieszczamy.

Czy skok w czasie Johna Titora zmienił alternatywną rzeczywistość i teraz żyjemy już w innej rzeczywistości? Czy dlatego wydarzenia o których napisał John nie zgadzają się? Przemyślenia co do prawdziwości tej historii także pozostawiamy naszym czytelnikom.

Całe archiwum rozmów z Johnem Titorem w j. angielskim:
https://web.archive.org/web/20031008173956/http:/communities.anomalies.net/cgi-bin/bbs/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=9&t=000024


Zbiór informacji związanych z Johnem Titorem:
http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/time_travel/johntitor.htm 

Kolejny archiwalny zasób:
https://web.archive.org/web/20030201061243/http:/www.anomalies.net/time_traveler/john.html 


Opisana historia Johna wraz z komentarzami i wyjaśnieniem jego teorii:
http://johntitor.com/


I want to believe 😏
1 KWIETNIA - PRIMA APRILIS
😏

6 komentarze:

Anonimowy pisze...

prima aprilis

vigila semper pisze...

:)

Anonimowy pisze...

I smok wawelski wyszedł z pod stołu. :)

RR pisze...

Faktycznie data 01-04-2016 ... a już zaczynałem wierzyć... ;-)

Unknown pisze...

prześlij mi wehikuł czas

Anonimowy pisze...

Nie tylko on pochodzi z przyszłości wiele tajemnic skrywa strefa 52 oraz że wojsko posiada przybysza z kosmosu który przybył do Ameryki 1948 roku

Prześlij komentarz

 
Do korespondencji zalecamy nasz klucz PGP.
Design by ThemeShift