29 sie 2016

Przeglądarka Rotor już dostępna

1

Oczekiwana przez wielu, niezależna przeglądarka sieci TOR o nazwie Rotor właśnie ujrzała światło dzienne. Wczesna wersja przeglądarki w wersji alpha (pre-beta) dostępna jest do pobrania na stronie projektu. Jak dotąd opublikowano tylko wersję dla systemów operacyjnych z rodziny Windows. Obecnie skompilowana wersja przeglądarki bazuje na Firefoxie ESR w wersji 45.3.0. Przeglądarka ROTOR posiada wbudowane dodatki takie jak NoScript oraz HTTPS Everywhere. Niestety przeglądarka w wersji alpha nie posiada wbudowanego polskiego pakietu językowego, który obecnie nie jest dostępny.  

Plik instalacyjny przeglądarki Rotor ma objętość niemal 50 MB. Po instalacji i uruchomieniu przeglądarki ukazuje się komunikat o łączeniu z siecią Rotor:Przeglądarka Rotor po uruchomieniu

Należy mieć na uwadze, iż przeglądarka Rotor obecnie jest w bardzo wczesnej fazie, a jej twórcy nie gwarantują jeszcze bezpieczeństwa:

This software is a pre-release and should be considered extremely alpha. 
Do not rely on it for your safety.
Projekt wart jest uwagi, niemniej jednak w tej początkowej fazie należy bardziej traktować go jako ciekawostkę.

Oczywiście projekt przeglądarki nie ma nic wspólnego z polskim projektem naukowo-badawczym ROTOR, o którym pisaliśmy w naszym artykule pod tym adresem.

Strona domowa projektu, skąd można pobrać przeglądarkę Rotor:
https://rotorbrowser.com

Przeglądarka Rotor w serwisie GitHub:

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dajcie znac gdy ROTOR bedzie bezpieczny.

Prześlij komentarz

 
Do korespondencji zalecamy nasz klucz PGP.
Design by ThemeShift