3 mar 2015

Jak wysyłać zaszyfrowane wiadomości na iOS?

0

Wczoraj, tj. 2 marca 2015 r. ukazało się nowe dziecko firmy Open Whisper Systems - ogłosiła ona wprowadzenie Signal 2.0 z obsługą prywatnych wiadomości TextSecure. Jest to darmowa aplikacja na iOS, która pozwala użytkownikom na szyfrowane rozmowy, wysyłanie zaszyfrowanych wiadomości tekstowych, wideo i obrazów pomiędzy użytkownikami iOS na iPhone oraz iPad a także pomiędzy użytkownikami iOS a użytkownikami RedPhone i TextSecure na Androida! Open Whisper Systems samo przyznało, że jednym z celów stworzenia nowej wersji aplikacji było ujednolicenie ich rozwiązań. Signal 2.0 nie ma problemu z obsługą języka polskiego, co jest kolejną zaletą. 
Jest to oprogramowanie typu open source, posiada przejrzysty interfejs i nie wymaga odrębnych kont, PINów czy haseł do zapamiętania, a kod źródłowy dostępny jest na GitHub. Polecana wszystkim tym użytkownikom, którzy mają potrzebę dodatkowej prywatności ale nie są pewni z której aplikacji skorzystać lub jak skonfigurować bardziej złożone rozwiązania.

Przy znanych podatnościach aplikacji iMassage, które były prezentowane na konferencjach poświęconych bezpieczeństwu, Singal 2.0 wydaje się być bardzo dobrą alternatywą. Wymaga systemu iOS minimum w wersji 8.0.

Oprogramowanie dostępne do pobrania z iTunes tutaj:

https://itunes.apple.com/us/app/signal-private-messenger/id874139669?mt=8

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Do korespondencji zalecamy nasz klucz PGP.
Design by ThemeShift