2 mar 2015

Szablony zabezpieczeń Departamentu Obrony USA dla systemów informatycznych

0

Security Technical Implementation Guides (STIGs) to szablony zabezpieczeń opracowane przez DISA dla Departamentu Obrony USA (DoD) i przeznaczone dla systemów informatycznych wymagających szczególnej ochrony. Szablony dotyczą praktycznie każdego systemu (a także niektórego oprogramowania), począwszy od Windows po Mac OS a kończąc na Linuxie. Po instalacji szablonów podczas logowania wyświetla się tekst taki jak przedstawiono u góry. Jeśli chcesz się przekonać od strony technicznej w jaki sposób stworzone są te zabezpieczenia i chciałbyś je przetestować na swoim sprzęcie, np. na wirtualnej maszynie, możesz je pobrać stąd:


Szablony są dość często aktualizowane i poprawiane. Powyższa strona zawiera pliki ZIP z szablonami zabezpieczeń wraz z opisem instalacji w języku angielskim:


Pamiętaj o tym, że nieumiejętna instalacja szablonów może spowodować zablokowanie wbudowanego konta administratora i gościa, co za tym idzie ograniczenie lub nawet pozbawienie dostępu do komputera, dlatego najlepiej instaluj je na wirtualnej maszynie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Do korespondencji zalecamy nasz klucz PGP.
Design by ThemeShift